O autorze
Wizjoner, menedżer, przedsiębiorca oddany pasji i skupiony na sektorze wierzytelności.

Z wykształcenia dziennikarz, zawodowo menedżer windykacji z praktycznym doświadczeniem od 2003 roku. Pracował na stanowiskach menedżerskich w największych wrocławskich, komercyjnych bankach, a także tworzył, restrukturyzował i optymalizował call centra w wiodących firmach windykacyjnych. Jako dziennikarz i publicysta pracował dla największych koncernów wydawniczych w Polsce i prowadził portale internetowe.

Zarządza trzema spółkami o profilu windykacyjnym:
VEX,
VEX Corp
oraz Sardaukar Harvest.

Jest ekspertem i trenerem technik motywacji, windykacji, perswazji, wywierania wpływu, psychologii i manipulacji.

Prelegent, wykładowca, a także filantrop.

W czerwcu 2014 wydany został pierwszy tom jego debiutanckiej książki o windykacji wg. modelu Marcinkiewicza pt. Zawodowy Windykator.

Prywatnie jest pasjonatem gier, muzyki elektronicznej i Gwiezdnych Wojen.

Kontakt w sprawach prelekcji, wykładów, promocji możliwy poprzez LinkedIn lub Facebook: Markus Marcinkiewicz - windykacja i finanse

lub poprzez email:
markus@zawodowy-windykator.pl

lub telefonicznie: 71-306-78-10

Zbliża się Forum Zarządzania Wierzytelnościami!

Zdjęcie z Forum Zarządzania Wierzytelnościami
Zdjęcie z Forum Zarządzania Wierzytelnościami
Ten tekst będzie dla branży, dla windykatorów! Właściwie do kadry menedżerskiej bo event, który zbliża się wielkimi krokami to branżowa esencja i wszystko wskazuje na to, że będzie to najważniejsze wydarzenie tego roku, a w każdym razie największe!

Rok 2015 będzie obfitował w wiele ciekawych konferencji, for i kongresów obszaru windykacji. Zamierzam osobiście sprawdzić jeśli nie wszystko to większość z nich. Szczególnie imponująco pod tym względem zapowiada się pierwsza połowa tego roku, kiedy to wszyscy znaczący gracze na rynku organizują kolejne edycje swoich windykacyjnych eventów.

O ile większość z tych wydarzeń charakteryzuje się kameralną atmosferą tak MM Conferences S.A z zaprasza na swoje Spotkanie Liderów Bankowość i Ubezpieczenia, które w 2014 zasłynęło swoim wielkim rozmachem, śmietanką obszarów finansjery i wysokim poziomem merytorycznym programu. Nie ukrywam, że właśnie ten event staje się dla mnie najważniejszy w pierwszym półroczu.

I Edycja Forum Zarządzania Wierzytelnościami odbyła się 22 października minionego roku i przepełniona była specjalistycznymi, eksperckimi panelami dyskusyjnymi. Warto zwrócić uwagę o skali tego wydarzenia, które już na etapie przedstawienia członków rady programowej daje do zrozumienia, że trudno w naszym kraju o ważniejszą konferencję obszaru wierzytelności - wystarczy wspomnieć o członkach zarządów takich instytucji jak Deutsche Bank, Bank Pocztowy, Narodowy Bank Polski, Raiffeisen Polbank, Bank Ochrony Środowiska, PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, Getin Holding, czy przewodniczącym KNF i Związku Banków Polskich.


Jak również o odpowiadających za sam program Forum Zarządzania Wierzytelnościami - zarząd Polskiego Związku Windykacji, Indos, Euler Hermes Collections, Kaczmarski Inkasso, EOS KSI Polska, czy Casus Finanse.


Jak było na I edycji?

Przedstawiciele Biur Informacji Gospodarczych omawiali zmiany prawne i modeli swojego funkcjonowania.

Prezes Krajowej Rady Komorniczej, jak i przewodniczący Rady Izby Komorniczej w Warszawie razem z Ministerstwem Sprawiedliwości i Michałem Kwiecińskim z kancelarii Rączkowski Kwieciński Adwokaci omawiali nowelizację przepisów regulujących postępowanie egzekucyjne, wielką rolę informatyzacji wymiaru sprawiedliwości, jak również rolę postępowań upadłościowych w procesie egzekucji.

Szczegółowo został również omówiony projekt rejestru Ministerstwa Finansów, czyli tzw. Czarnej Listy Dłużników. Panel, w którym uczestniczył Poseł RP Michał Jaros, Sekretarz Stanu w Ministerskie Finansów Janusz Cichoń i zarządy Krajowego Rejestru Długów, jak i BIG Infomonitora.

Ostatnim panelem była rola nowoczesnej windykacji w obrocie gospodarczym, w którym skupiono się na współpracy BIG-ów z firmami windykacyjnymi. Poddano niejako podsumowaniu dotychczasowe doświadczenia wynikające z tej współpracy. Zauważono również zmiany legislacyjne w Kodeksie Postępowania Cywilnego, jak i Kodeksie Cywilnym oraz przedstawiono dotychczasowe benefity płynące z nowoczesnej windykacji. W panelu uczestniczył Prezes Zarządu Polskiego Związku Windykacji, który trzyma pieczę nad standardami obsługi wierzytelności w naszym kraju.


Jak będzie tym razem?

Tak było rok temu, a jak będzie tym razem 1 i 2 kwietnia? Szczegółowa agenda eventu póki co trzymana jest w tajemnicy, aczkolwiek znane są główne tematy paneli - omawiane więc będą trendy na rynku zarządzania wierzytelnościami na ten rok. Sporo będzie poświęcone regulacjom ministerstwa gospodarki związanym z działalnością biur Informacji Gospodarczej oraz o obrocie wierzytelnościami i windykacji należności, szczególnie w kontekście problemów podatkowych.

Mamy dopiero luty. Do wydarzenia pozostało jeszcze mnóstwo czasu, ale jestem przekonany, że organizatorzy będą stopniowo ujawniać swoje szczegółowe plany. Mam również nadzieję, że będę wtedy mógł napisać o nich więcej. Zamierzam również poddać ocenie merytorycznej poszczególne wystąpienia i panele, zatem 1 i 2 kwietnia na moim blogu będziecie mogli spodziewać się - mam nadzieję - ciekawej relacji, która uchyli rąbka tajemnicy kuchni obszaru windykacji w Polsce!

Ps. Dlaczego tym razem bezpośrednio do windykatorów? Przede wszystkim dlatego, że wiem, że go czytacie. Wszystko dzięki feedbackowi jaki otrzymuję od Was czy to w mailach, czy wiadomościach na Linku. Dziękuję również za przysyłanie propozycji tematów do opisania. Nie wszystkie się nadają - za niektóry dłużnicy by nas wszystkich w komentarzach zwyzywali :) - ale niektórymi się zajmę!

Trwa ładowanie komentarzy...